kamery

oferta alarmy serwis kontakt

Zadowolenie z wysokiej jakości zawsze trwa dłużej, niż radość z niskiej ceny.

polska baza stron

Poprawny CSS!

Statystyki www

bottom corner

monitoring wizyjny

Zajmujemy się realizacją monitoringu wizyjnego. Dzięki zastosowaniu rejestratorów najnowszej generacji oraz możliwościom internetu, oferujemy klientom zdalny dostęp do podglądu, nagrywania, odtwarzania i archiwizacji zapisanych nagrań. W naszej ofrcie znajdziecie Państwo sprzęt i urządzenia marki: Sony, Bosch, Samsung, AXIS.

System monitoringu wizyjnego CCTV.

Rozwój mediów cyfrowych powoduje, że coraz częściej monitoring wizyjny wykonywany jest w technologii cyfrowej, dlatego też firma Ariel proponuje rozwiązania wykorzystujące najnowocześniejsze technologie oparte na transmisji cyfrowej. Aby monitoring był w pełni efektywny nie wystarczy podgląd i rejestracja, ale niezbędna jest także inteligentna detekcja ruchu, detekcja pozostawionych obiektów, minimalizacja fałszywych alarmów, sprawna komunikacja oraz łatwość wyszukiwania nagrań. W tych przypadkach efektywność systemów cyfrowych przewyższa tradycyjne systemy analogowe.

IPELA

- marka stworzona przez firmę SONY obejmuje wszystkie rozwiązania wykorzystujące dynamicznie rozwijającą się globalną sieć IP o wysokiej przepustowości oraz zaawansowaną technologię obrazu o wysokiej rozdzielczości. Technologia cyfrowa IP ma dużą przewagę nad systemami analogowymi również od strony sprzętu i oprogramowania. Kamery analogowe są zaprojektowane tylko do kolekcjonowania obrazu, nie rozpoznają zagrożeń w związku, z czym, wykrycie zdarzeń jest zależne od operatora. W przypadku kamer cyfrowych możliwe jest skorzystanie z szeregu dodatkowych funkcji takich jak: detekcja ruchu, obiektu, zliczanie, transmisja dźwięku. Funkcje te realizowane są już w kamerze, a informacje przesyłane do systemu, są już wyselekcjonowanymi zdarzeniami. Inteligencja w kamerach w znacznej mierze ogranicza wszczynanie fałszywych alarmów. Autorskie oprogramowanie firmy Sony jest stworzone do zastosowań związanych z ochroną, ale także do kontroli i badania zachowań rynkowych, co umożliwia stworzenie inteligentnego i wszechstronnego systemu monitorowania. Systemy cyfrowe IP stwarzają zupełnie nowe możliwości: łatwiejszy dostępny do nagranego materiału, możliwość integracji z innymi zaawansowanymi funkcjami alarmowymi, wysoka jakości i trwałość nagrań, łatwość rozbudowy systemu w przyszłości. Systemy IP to również ciągły rozwój technologiczny.

Inteligentna analiza obrazu.

Dotychczas dostępne techniki detekcji zdarzeń były niedoskonałe. Choć sprawnie wykrywały każdy najmniejszy ruch, to jednak analiza zdarzenia zawsze była po stronie operatora. Duża liczba fałszywych alarmów w rozbudowanych systemach oraz analiza każdego z nich wykraczała poza możliwości nawet najlepiej wyszkolonego człowieka. Badania wykazały, że nawet do 50% zdarzeń jest niewłaściwie interpretowanych przez operatora, który ciągle obserwuje obraz jednocześnie z wielu kamer. Obecnie większość systemów detekcji zdarzeń tylko informuje o pojawiającym się zdarzeniu, nie podejmując jego analizy. Inteligentna analiza zdarzeń oparta na platformie IPELA nie tylko informuje, ale również analizuje każde zajście oraz sugeruje operatorowi właściwą reakcję lub tylko powiadamia o wydarzeniach zakwalifikowanych wcześniej do wybranych klas alarmów. System reaguje w zdefiniowany sposób np. powiadamiając odpowiednie służby. Efektywny monitoring IPELA działa w oparciu o funkcję inteligentnej analizy ruchu oraz inteligentnej analizy obiektów. Funkcja Intelligent Motion Detection (inteligentne wykrywanie ruchu) pozwala znacząco zmiejszyć liczbę fałszywych alarmów, wywoływanych przez ruch w otoczeniu, np. poruszające się liście, konary drzew. Poruszanie się obiektu w polu widzenia kamery może być zabronione tylko w określonym kierunku, np. ścieżka jednokierunkowa - wtedy każdy prawidłowo poruszający się obiekt jest ignorowany, a tylko ruch w nieprawidłowym kierunku jest interpretowany, jako zdarzenie niepożądane. Funkcja Intelligent Object Detection pozwala wykrywać pozostawione lub usunięte obiekty i przedmioty. Kamery IPELA analizując każda klatkę obrazu alarmują w momencie zniknięcia stałego przedmiotu. Podobnie pojawienie się niezidentyfikowanego przedmiotu pozostającego nieruchomo w określonym interwale czasowym zostanie odczytane jako zagrożenie. Inteligentny system potrafi zliczać znajdujące się w polu widzenia obiekty oraz alarmować, kiedy ich liczba przekroczy ustaloną wartość, np. wysyłając komunikaty alarmowe.

Elementy IPELA.

W monitoringu w całości opartym o protokół IP wszystkie urządzenia są cyfrowe. Równocześnie proces detekcji zagrożeń został przeniesiony z urządzenia nagrywającego lub z dedykowanego urządzenia detekcji ruchu do kamery wyposażonej w procesor. Kamery IP Sony przejmują większą część obróbki danych, co pozwala uniknąć przesyłania i przechowywania ogromnej liczby plików wideo na rejestratorze. System IPELA nie wymaga żadnych specjalnych urządzeń, jego podstawowym elementem są inteligentne kamery Sony, które aktywnie wykrywają indywidualne zagrożenia i współpracują z oprogramowaniem interpretującym kolejne zdarzenia. Kamery są w stanie niezależnie rozpoznawać elementy wizualne mogące świadczyć o potencjalnym zagrożeniu, takich jak porzucone pakunki, walizki, torby itp. Urządzenia wykrywają podejrzany ruch, który mógłby zostać zignorowany przez ludzkie oko. Kamery Sony są tak wyrafinowane, że zauważą różnicę pomiędzy przemieszczającym się człowiekiem, a bezpiecznym elementem tła, do którego należą poruszające się na wietrze drzewo, czy fontanna. Oprogramowanie samo zadecyduje, czy określone zdarzenie powinno być zarejestrowane, czy nie. Jeśli podejmie decyzje o rejestracji zdarzenia, nagrany zostanie nie tylko materiał od momentu pojawienia się ruchu, ale również kilkanaście sekund wstecz. Jest to możliwe dzięki buforowaniu materiału. Kamery IP Sony posiadają wewnętrzną pamięć, na której zapisuje nagranie, a w momencie pojawienia się alarmu wysyła zbuforowany materiał do rejestratora. Dzięki temu uzyskujemy do dyspozycji również nagrania sprzed pojawienia się określonego zdarzenia.

Kamery SONY.

kamera stałopozycyjna SNC-CS20

Kamera SNC-CS20P posiada opcję dzień/noc, co znacznie rozszerza zakres zastosowań. SNC-CS20 jest dostarczana wraz z obiektywem typu varifocal o wysokich parametrach użytkowych, może być zasilana napięciem 12VDC, 24VAC lub PoE, czyli poprzez gniazdo Ethernet. W kamerze wykorzystano przetworniki Progressive Scan CCD o rozmiarach 1/4". Maksymalna rozdzielczość

odpowiada standardowi VGA (640x 480 pikseli). Kamera dysponuje dwukierunkową transmisją dźwięku oraz możliwością rejestracji i odtwarzania dźwięku, co w połączeniu z relatywnie niską ceną pozwala na jej stosowanie w większości systemów pracujących w trybie całodobowym.

Kamera megapikselowa wewnętrzna stałopozycyjna.

Kamera kolorowa SNC-DM110 pracuje z rozdzielczością 1,3 megapikseli i jest umieszczona w obudowie kopułkowej, przeznaczonej do zastosowań wewnętrznych. Kamera SNC-DM110 Sony została wyposażona w wysokiej klasy obiektyw zmienno-ogniskowy 2,8-9,5 mm, dzięki czemu pozwala na dostosowanie kąta widzenia do indywidualnych preferencji użytkownika. Kąt widzenia w poziomie wynosi od 29 do 100 stopni. Kamera doskonale nadaje się do pracy w rozległych pomieszczeniach. Zoom optyczny 3,4x. Kamera SNC-DM110 może być zasilana napięciem 12VDC, 24VAC lub metodą PoE. Funkcjami zwiększającymi zakres zastosowań kamery SNC-DM110 są: inteligentna detekcja ruchu oraz możliwość maskowania fragmentów obrazu. Czułość kamery SNC-DM110 (kolor) wynosi 0,8 lx/50IRE, co w kategorii kamer megapikselowych plasuje ją wśród urządzeń o wysokich parametrach.

Kamera SNC-DS60 jest dualną, kopułkową kamerą sieciową. Wandaloodporna obudowa, przystosowana do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Zbudowana w oparciu o przetwornik Progressive Scan CCD with ExwavePRO Technology o rozmiarach 1/4". Kompresja odbywa się z wykorzystaniem jednego z dwóch algorytmów MPEG-4 i JPEG. Kamera SNC-DS60 może generować dwa niezależne strumienie danych sieciowych różniących się metodą i parametrami kompresji.

Kamera szybkoobrotowa SNC-RZ25P.

SNC-RZ25P jest szybkoobrotową kamerą cyfrową o wysokich parametrach użytkowych. Kamera SNC-RZ25P zintegrowana z obiektywem pozwalającym na 18-nasto krotną zmianę ogniskowej. Kąt obrotu kamery w płaszczyźnie poziomej wynosi 340 zaś w płaszczyźnie pionowej 120 stopni. Kamera wytwarza dwa strumienie danych wyjściowych, przy czym każdy z nich może być kompresowany różnymi metodami - do dyspozycji pozostają algorytmy JPEG, MPEG-4 i H.264. Liczne funkcje cyfrowej obróbki obrazów, w tym inteligentna detekcja ruchu, pozwalają na dostosowanie kamery SNC-RZ25P do konkretnych warunków eksploatacji. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja cyfrowej stabilizacji obrazu, eliminująca ich drżenie w przypadku montażu kamery na niestabilnym podłożu, na przykład na wysokim maszcie. Dynamiczna integracja obrazów pozwala na ostre, a także czytelne odwzorowanie obiektów ruchomych, co jest szczególnie istotnie podczas rjestrowania pojedynczych klatek wizyjnych.

bottom corner