serwis

przeglądy konserwacyjne gwarancja i opieka techniczna naprawy i modernizacje porady i wsparcie techniczne

Zadowolenie z wysokiej jakości zawsze trwa dłużej, niż radość z niskiej ceny.

polska baza stron

Poprawny CSS!

Statystyki www

bottom corner

przeglądy konserwacyjne

Przeglądy konserwacyjne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy usługę okresowego przeglądu prawidłowości działania systemu alarmowego oraz systemów wizyjnych. Podpisanie umowy konserwacyjnej bezpośrednio po zainstalowaniu systemu przedłuża okres gwarancyjny do 6 lat. Przeprowadzanie okresowych przeglądów konserwacyjnych przedłuży żywotność systemu, a Państwu zapewni poczucie zwiększonego bezpieczeństwa. Przegląd konserwacyjny polega na sprawdzeniu poprawności działania wszystkich zainstalowanych w systemie: czujników, kamer, sygnalizatorów i urządzeń, kontrolę połączeń oraz regulacji i czyszczeniu elementów, które tego wymagają. Sprawdzeniu podlegają również wszystkie istotne parametry techniczne i ustawienia systemu, a także akumulatory i baterie. W zakres prac konserwacyjnych wchodzi również wykonanie niezbędnych testów i sprawdzenie czy wysyłane sygnały radiowe bądź raporty telefoniczne docierają do stacji monitorującej lub agencji ochrony. Każdorazowo w/w prace zostają potwierdzone
PROTOKOŁEM Z WYKONANIA PRZEGLĄDU KONSERWACYJNEGO.
Okresowe przeglądy konserwacyjne przeprowadzamy w zależności od potrzeb: co miesiąc, co dwa miesiące, kwartalnie lub w cyklach półrocznych. Podstawą prawidłowego działania systemu alarmowego jest bezawaryjna praca źródeł zasilania:

  • zasilacza niskiego napięcia,
  • akumulatora żelowego (bezobsługowego),
  • baterii.

akumulator żelowy 7Ah/12V

Sprawny akumulator to długi czas pracy systemu bez zasilania z sieci 230V, jak również prawidłowe funkcjonowanie systemów diagnostycznych centrali alarmowej. Producenci zalecają, aby system alarmowy po zaniku sieci 230V pracował prawidłowo, przez co najmniej 48 godzin. Żywotność i prawidłowe działanie akumulatora żelowego to okres około 2 - 5 lat.

akumulatory żelowe o różnej pojemności

Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w branży zabezpieczeń wskazuje, że ponad 95% uszkodzeń i awarii jest spowodowane przez zużyty akumulator bądź wyczerpane baterie. Awarie powstałe na skutek uszkodzenia akumulatora są trudne do usunięcia bez udziału serwisu producenta, co może się wiązać z dużymi kosztami, długim oczekiwaniem na naprawę, a w skrajnych przypadkach konieczniecznością wymiany płyty centrali alarmowej. Zawsze koszt naprawy centrali jest większy niż okresowy przegląd konserwacyjny i wymiana akumulatora. Oczywiście zgodnie z ustawą o ochronie środowiska, wszystkie zużyte akumulatory są utylizowane w specjalistycznej firmie.

bottom corner